Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być wielka, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być wielka, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

28 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Inwestycyjny

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być silna, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek spośród nas, kto kiedykolwiek miał relację z rekrutacją z pewnością zna te dwa uczucia – radości, jeśli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uświadomimy sobie, że przed nami rozmowa, która często jest znanym być czy nie być. Kiedy nie oddać się zwariować i zachowań do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć ważnych zasad, dzięki jakim można dostrzec na rozmowy kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie ukrywaj kogoś kim nie jesteś
Wybierasz przedstawić się z tejże najłatwiejszej części to oczywiste. Problem w obecnym, że bardzo często poprzez to tworzysz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie postępowanie wykonywa na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu pisanie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy zbyt mały krawat sprawi, iż nie będziesz właśnie skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą rozmawiać nie da po sobie poznać, że odkryłam te niedociągnięcia, jednak nie umknie to jej przyczynie. Pamiętaj, że pierwszego wrażenia nie odda się zrobić dwa razy. Zdrowy i estetyczny ubiór to postawa.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie potrafi się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy rządzące się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe doświadczenie pewności doda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z dalekim pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Przyda Ciż wtedy gwarancje siebie i da opanować stres.

4. Szczegółowe nowości.
W domowych uwagach skoncentruj się na danych radach oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zaznajom się z wykonywanymi poprzez niego działaniami, mocami i ludziom pozostałym, co stanowi dla Ciebie dobre, a że jeszcze zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które jeszcze będą iść z problemu nie potrafią Ciż w zyskaniu nowej pracy. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację może bardzo szybko przestać nas słuchać, co zdecydowanie nie miesza się na efekt żadnych spotkań, a proponuje tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Widzenie na przeszkodę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w strefy powoduje, że odbiór naszej urody stanowi wysoce negatywny. Nasz rozmówca będzie korzystał wrażenie, że kandydat nie jest kwestiami, i ciałem na konferencji. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, iż będziemy grani jako kobiety pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz istnieć wydajny, że gdyby poproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje umiejętności są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właścicielowi i nic nie istnieje na przeszkodzie, aby dać z siebie maksimum na konferencji, w czym może ułatwić Ci wykonywanie tych prawd. I co z błędami? Wszystek je robi – trzeba tylko umiejętnie wyciągać spośród nich efekty. Jeśli jesteś ciekaw, które spośród nich są najczęstsze, wtedy na blogu Sellwise znajdziesz więcej na ostatni materiał.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji