lombard, życie pod zastaw Pełczyce  zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw Pełczyce zadzwoń 887 332 665

22 października, 2019 Wyłączono przez Doradca Inwestycyjny

Czy jest punkt, gdzie jest szansa złapać świetne okazje? Pozyskać niespotykane rzeczy, które nie bywają spotykane w innym miejscu? Tak, taka lokalizacja jest i bywa nią każdy komis, jaki tylko znacie. Nie ma dwóch takich samych komisów, w każdym z nich spotkasz inny asortyment, w każdym z nich masz szansę kupić odmienny wyjątkowy rzecz. Nigdy nie przewidzisz, co znajdziesz. Warto odwiedzać lombardy, szczególnie jeżeli jest się zbieraczem, hobbystą lub po prostu osobą spragnioną okazji.

lombard, życie pod zastaw Gościno zadzwoń 887 332 665

Wiekowe rupiecie, czy szansa życia?

lombard internetowy

Nasze nastawienie do komisów bywa zdecydowanie różne. Nie ma w sumie czemu się szokować, gdyż nasze początkowe przygody z komisami zapewne nie były za bardzo przyjemne. Jeśli co poniektórzy to pamiętają, to pierwsze lombardy, z lat 90 i początków XXI wieku nie były ciekawymi miejscami do zwiedzenia. Niewielkie pomieszczenia, mało przyjazny kierownik, który znajdował się za kontuarem i obserwował nasz każdy manewr, a przy tym miał niemiły wzrok. Czy komukolwiek w takich momentach chciałoby się siedzieć tam dłuższą minutę i wybierać coś? Zdecydowanie osobie, kto jeszcze chciałby coś spieniężyć w lombardzie albo zdecydowanie jest w wielkiej opresji i chce znaleźć ekonomicznych obiektów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Gościno zadzwoń 887 332 665

Dodatkowo, jeżeli ktoś myśli, że w lombardzie miał szansę kiedyś osiągnąć jakąś dobrą kwotę za zbycie lub zakup, to myli się. Właściciel zawsze chciał nabywać w jak najniższej cenie, a sprzedawać jak najdrożej, wykorzystując to, że osoby przychodzące nie znali się na handlu i negocjacjach.

Szczęśliwie takie lata już odeszły, a nasze komisy przeszła kultura zachodu, która miewa trochę inne nastawienie do tematu, więc możemy bez obiekcji zwiedzać takie lokalizacje, których jest coraz więcej. Teraz większość komisów jest nawet przestronna. Zwraca się uwagę o to, żeby klient miał się przyjemnie oraz żeby miał okazję coś wybrać. Wszystkobywa dość poukładane, żeby spokojnie można było obejrzeć każdy przedmiot.

lombard, życie pod zastaw Gościno zadzwoń 887 332 665

Nawiążemy w tej chwili może trochę do podstawy, czyli tego, czy w lombardach można znaleźć same stare przedmioty, czy też jakieś nowe oraz interesujące i może niekiedy niezmiernie wartościowe? Najpierw warto zaznaczyć, że w lombardzie, jeżeli chodzi o wartość, nie kierujmy się tym, czy coś jest nowe, czy stare. Po prostu, żeby wycenić czegoś wartość, musimy mieć na ten temat wiedzę. Możemy choćby zlokalizować jakieś stare meble, które pozornie mogą wydawać nam się bezwartościowe, a tak naprawdę mogą być warte dziesiątki tysięcy. Możemy też odszukać różne rupiecie, typu zniszczone wózki dla dzieci, telewizory i inne przedmioty, które nawet nie nadają się do naprawy. Dlatego będąc w lombardzie, należy być spostrzegawczym.

Co możemy ciekawego zlokalizować?

W lombardach można odszukać praktycznie wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet samochody i kosiarki. Wszystko jest związane z tym, jak duży jest lombard, no i z pewnością, czy w czymś się specjalizuje. Bo przecież możemy spotkać lombard wyłącznie ze sprzętami elektronicznymi, a możemy odszukać taki tylko z wytworami jubilerskimi.

Jeśli poszukujemy jakichś nienowych telefonów, laptopów i innych takich przedmiotów, to w lombardzie możemy mieć okazję na pozyskanie ich w dobrej cenie i w świetnym stanie. To może być dla nas szansa. Drobiazgowo możemy obejrzeć przedmiot, zlokalizować jego obrażenia, historię, no i zdecydowanie wypróbować. Może to być również szansa dla nas, jeżeli chcielibyśmy na takich urządzeniach trochę zyskać. Możemy przecież nabywać przedmioty nienowe i sprzedawać już jak je naprawimy.

lombard, życie pod zastaw Gościno zadzwoń 887 332 665

Komisy mogą być dla nas źródłem zarobku, jeżeli tylko porządnie się na czymś znamy i mamy żyłkę biznesową. Starczy tylko poszukać w Internecie i szukać sąsiedzkich komisów. Później czasami można odwiedzać je oraz wyszukiwać rzeczywiste perełki.

Komisy, czyli lokalizacje dla hobbystów

Jeśli mamy jakąś niebywałą pasję i zbieramy różne interesujące obiekty, to w lombardach możemy właśnie odszukać je i to nawet w świetnym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, stare telefony, gazety i różne inne obiekty. Po prostu musimy mieć świadomość czego i gdzie szukać.

Wolny czas w lombardzie

Czasami, zamiast spędzać wolny czas w galerii lub w sklepie, może warto udać się właśnie do jakiegoś dużego komisu. Samo przeglądanie tych wszystkich obiektów może być już wielką zabawą.

Wiekowe zegary, meble, stare maszyny do pisania. To wszystko może budzić wspomnienia. Czasem trafimy też na pracownika lombardu z pasją, czyli takiego, który o poszczególnym przedmiocie będącym w lombardzie, będzie w stanie przybliżyć nam ciekawą historię. Może to być dla nas zdecydowanie bardzo zaskakujące, jakie przygody wiążą się z niektórymi obiektami.

Odwiedzaj więc czasami lombard i ot tak spędź tam trochę czasu. To na pewno nie będzie zmarnowany czas, ale niezmiernie ciekawe zajęcie.

lombard, życie pod zastaw Gościno zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy