Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

21 listopada, 2019 0 przez Doradca Inwestycyjny

Bitcoin nie może zaliczyć ostatnich niemal czterech tygodni do udanych. W teraźniejszym sezonie jego wartość osunęła się bowiem o ponad 2,5 tys. USD, co liczy dokładnie 24,43%. Deprecjacja najstarszej z walut wirtualnych z gwarancją nie jest czynnikiem do radości dla wielu osób. O ile spekulanci mogą wykorzystać ją do pomnożenia swojego majątku, o końcu w sukcesie działalności górników uderza to wręcz w rentowność ich przedsiębiorstw.

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Spadek ceny BTC zmusza górników do kapitulacji

Z najświeższych informacji dotyczy, że górnicy zrealizowaliśmy w bieżącym czasie jednej z najwyższej sprzedaży swoich środków z początku ostatniego roku. W praktyce że więc a oznaczać, że młodsze przedsiębiorstwa znalazły się na granicy rentowności (czy nawet pod nią) i zmuszone zostały do kapitulacji.

Kliknij i zacznij zarabiać

Kliknij i zacznij zarabiać

Starszy analityk w decentralpark.io wskazał na twitterze, iż w bieżącym czasie określono sprzedaż BTC o równowartości 20 mln USD. O ile w zderzeniu z dziennym wolumenem transakcji (ponad 17 mld USD), to dopiero niewielki ułamek, to używając pod uwagę środki wyprzedawane przez górników, istniała to dodatkowa najważniejsza taka sprzedaż w współczesnym roku.

O ile więksi górnicy z bogatszymi portfelami mogą sobie dać na finansowanie własnej kampanie i doświadczenie gorszych okresów, o tyle mali mogą zostać zmuszeni do usunięcia, bądź ponad zawieszenia własnej role, jeśli cena BTC spadnie zbyt nisko.

Większość wydobywanych Bitcoinów wchodzi do najpełniejszych pooli wydobywczych, i mali górnicy pobierają jedynie ułamek nagrody. Możliwe więc, że wraz ze spadkami cen BTC podejmują się oni pasować, zwiększając presję sprzedażową na targu.

Jeśli pozycja na zbytu się nie poprawi a wartość BTC szybko nie wzrośnie, ostatecznym gwoździem do trumny wielu minerów może pokazać się spodziewany około 15 maja 2020 r. halving BTC, w skutek którego przybędzie do obniżenia o połowę nagrody za wydobyty blok.