Koszt ropy naftowej idzie w dół – poradnik czy da się zarobić?

Koszt ropy naftowej idzie w dół – poradnik czy da się zarobić?

30 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Inwestycyjny

Koszt ropy naftowej leci w dół – poradnik jak zarobić Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie było tak niskiej opłaty za baryłkę. Faktem bronił się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano także wielką różnicę między kontraktem majowym i czerwcowym, która nie w treści nie istniała naprawdę istotna miesiąc po miesiącu. Czym zatem istnieje stworzone? Spadkiem popytu, który wychodzi z epidemii koronawirusa, a jeszcze kilkoma innymi czynnikami, takimi jak zerwanie porozumienia między drugim zaś trzecim co do wysokości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I choć ostatecznie kraje OPEC w drudzy producenci ropy naftowej porozumiały się w ról redukcji wydobycia surowca, zatem nie zmieniło to międzynarodowej rzeczy na światowych rynkach paliw.

Koszt ropy naftowej leci w dół – poradnik jak zarobić

 

W efekcie na targu mamy silną nadwyżkę ropy naftowej, a ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie powtarza się i o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są wyższe od ceny na targu kasowym, a kontrakty o większym okresie zakończenia znaczone są daleko od tych, które zużywają się szybciej. Powstaje te kłopot z magazynowaniem surowca, jaki nie jest polecany. Na samych tankowcach aktualnie gromadzi się ponad 160 mln baryłek! Co dobre ta jakość jest dobrą okazją do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w maju i sprzedać kontrakt zobowiązujący do dostawy tego środka z nowym miesiącu. Oczywiście w obecnym wypadku powinien traktować nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale oraz możliwość uzyskania transportu surowca. Natomiast więc nie jedyna możliwość, aby zacząć korzystać na kryzysach i wzrostach wartości ropy!

Ta sytuacja motywuje do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ obecne ceny są znacznie niskie, ale z okresem bardzo wzrosną. W dalszej perspektywie zapasy ropy zaczną stopniowo iść z sektora, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada ziemi będzie stopniowo znoszona także tym tymże cenę ropy skoczy do głowy. Tania ropa zatrzyma i wzrost popularności ekologicznych źródeł sił i elektromobilności.

Jak to zacząć inwestować w ropę naftową? Jest kilka skutecznych sposobów, by handlować ropą, w obecnym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na moc. Można te inwestować w akcje naftowe, w ETF-y bądź same w ropę naftową MLP. Optymalnym wyjściem jest wykorzystywanie z platformy internetowej Oil Profit, która daje handlowanie z partnerami z wszystkiego świata. Wystarczy zapisać się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z dopłatą Oil Profit. Potrzeba tak niewiele, by otworzyć swoich wartości. A propozycji są ogromne, ponieważ to aktywowane konto umożliwia handlowanie udziałami firm na całym świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub dokonywać transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest głównym surowcem odgrywającym niezwykle ważną rolę na świecie. Nic nie uważa na to, aby w najkrótszych latach czarne złoto miało podziać na stanowisku. Dlatego nie ma wątpliwości, że warto poznać inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić